Auto Kredyt – Jakie Dokumenty Są Niezbędne W Tym Procesie?

przez | 2 listopada, 2020

Proces ubiegania się o finansowanie samochodu jest stosunkowo prosty, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy możesz złożyć wniosek online i to kredytodawca zajmie się dużą ilością pracy, co sprawia, że wszystko jest tak łatwe i bezstresowe, jak to możliwe. Biorąc to pod uwagę, istnieje jednak wiele dokumentów, których będziesz potrzebować, gdy ubiegasz się o finansowanie samochodu, i to z ważnego powodu. Tutaj wyjaśnimy je bardziej szczegółowo.

Jakie dokumenty do kredytu samochodowego?

Pierwszą rzeczą, którą możesz sobie wyobrazić, jest prawo jazdy. Uzasadnienie tego powinno być oczywiste: w końcu nie możesz jeździć, jeśli nie masz odpowiednich kwalifikacji. To powiedziawszy, warto dodać, że są ludzie którzy będą próbować pominąć ten ważny krok, w oparciu o założenie, że „będą wiedzieli, że mogę prowadzić” lub że „Mogę im powiedzieć, że mam prawo jazdy, ale nie muszą go oglądać, prawda? Takie przekonania są bardzo źle interpretowane: zastosowanie finansowania samochodu wymaga wystarczającego zaufania nie tylko od przyszłego kierowcy, ale także od salonu wystawowego. Pożyczkodawca, musi zobaczyć dowody, że rzeczywiście zdałeś egzamin i masz aktualne prawo jazdy, ponieważ jest to prosty, ale ważny dokument. W końcu nie ufałbyś pilotowi, który nie udowodnił swoich uprawnień do kierowania samolotem u pracodawców, prawda?

Prawo jazdy – czy to wszystko?

W wielu przypadkach to wszystko, czego wymaga od Ciebie kredytodawca, ale czasami potrzebuje trochę dodatkowej dokumentacji. Zwykle składa się na wszystko, co potwierdza Twój adres, np.:

  • wyciąg bankowy,
  • rachunek za media,
  • zeznanie podatkowe.

Najlepiej, jeśli ten dokument był wystawiony w ciągu ostatnich trzech miesięcy, aby widać było, że się nie przeprowadziłeś. W związku z tym, jeśli przeprowadzisz się wkrótce po uzgodnieniu planu finansowania samochodu, dobrym pomysłem jest poinformowanie tym kredytodawcy i to jak najszybciej. W przeciwnym razie, jeśli dojdzie do wypadku na drodze lub w przypadku trudności z dotrzymaniem miesięcznych płatności, utrudni to sytuację tylko wtedy, gdy dowie się w późniejszym terminie, że nie mieszkasz już pod pierwotnym adresem.

Chociaż są to jedyne dokumenty, których potrzebuje kredytodawca jako takich, zaleca się również przesłanie czegoś innego, co może pomóc w obsłudze Twojego wniosku. Może to być odcinek wypłaty, który w nawiązaniu do poprzedniego punktu pokazuje, że zarabiasz wystarczający dochód, aby dokonać każdej płatności. Korzystne będzie również przesłanie kopii istniejących danych ubezpieczenia – nawet jeśli planujesz zmienić ubezpieczyciela, jest to dobry sposób, aby sprawdzić, u kogo byłeś wcześniej ubezpieczony, i czy zdarzyły się jakieś wcześniejsze incydenty na drodze. Wreszcie, choć nie jest to konieczne, rozsądnie jest przekazać podstawowe informacje dotyczące wszelkich samochodów, które wcześniej posiadałeś lub które posiadasz teraz, jeśli planujesz mieć więcej niż jeden pojazd w garażu.