Bank komercyjny- Eurobank.

przez | 2 stycznia, 2023

Pojęcie banku komercyjnego.

Bankiem komercyjnym nazywamy instytucję finansową jaka zajmuje się obsługa oraz organizacją ruchu pieniądza jaki ma miejsce pomiędzy ludnością, a jednostkami gospodarującymi. Zadaniem banków komercyjnych jest gromadzenie środków pieniężnych, a także udzielanie pożyczek i kredytów. Ponad to bank komercyjny ma za zadanie dokonywać rozliczeń pieniężnych w obrocie zarówno krajowym jak i zagranicznym. Jest on stworzony do świadczenia usług masowym klientom. Takie usługi objęte są prawem bankowym i noszą miano czynności bankowych. W Polsce mamy wiele banków komercyjnych. Jednym z bardziej znanych jest Eurobank.

Eurobank jest bankiem jaki utworzono w 2003 roku. Jego główna siedziba znajduje się we Wrocławiu przy ulicy świętego Mikołaja. Formą prawną banku jest spółka akcyjna. Prezesem banku aktualnie jest Alexis Lacroix. Bank oferuje usługi finansowe dla osób fizycznych. Jego główną specjalizacją są kredyty konsumpcyjne i kredyty hipoteczne, a także karty kredytowe. Nie zajmuje się obsługą przedsiębiorstw i organizacji. Eurobank zajmuje się również prowadzeniem lokat pieniężnych i kont osobistych. Udziela kredytów konsolidacyjnych, jak też daje możliwość posiadania kart kredytowych i kart płatniczych. Eurobank zajmuje się prowadzeniem dystrybucji jednostek funduszy inwestycyjnych należących do Allianz i Novo Fundusze. Jest to bank o ogólnopolskiej sieci oddziałów własnych i franczyzowych. Jego placówki można znaleźć także w wielu centrach handlowych. Bank powstał poprzez przejecie całości przez spółkę Look Finansowanie inwestycji. Nazwa jaką mamy obecnie obowiązuje od 2003 roku.

Bank ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Zdobył między inny Złotą EFFIE Awards 2016 oraz kilka razy srebrną statuetkę EFFIE. Przyznano mu nagrodę za wyniki finanse. Eurobank otrzymał pierwsze miejsce jako najszybciej rozwijający się bank, a także pierwsze miejsce w kategorii Sprawność działania. W 2009 roku Eurobank uznano za najszybciej i najlepiej rozwijającą się firmę z zakresu usług finansowych. Jeden z prezesów banku Łukasz Chojnacki został ogłoszony w 2008 roku zwycięzcą plebiscytu dla najlepszego Bankowego Menadżera Roku 2007. Takich nagród na koncie banku można znaleźć o wiele więcej.

Zobacz także:  Ryzyko w zaciąganiu kredytów gotówkowych